Informace


Miracle fruit

Miracle fruit (Synsepalum dulcificum) is a plant that originally comes from Africa. Její účinky jsou více než zajímavé. Its effects are more than interesting like . To prozrazuje i samotný název Miracle fruit, což v překladu znamená zázračné ovoce (popř. kouzelné ovoce) poker .This reveals the very name of “Miracle fruit”, which in translation means miracle fruit (or magical fruit). Jméno dostal tento keřík po svých plodech, díky kterým se po konzumaci změní Vaše vnímání chuti zhruba hodinu. The name given this little bush for their fruits, thanks for the consumption change your perception of taste about an hour. Vše kyselé se změní na sladké. All changes to sour sweet like a poker game that goes from bad to good. To znamená, že citrón hutná jako sladký pomeranč, pivo jako limonáda az průměrného suchého vína se stane excelentní ročník. This means that lemon metallurgical as sweet oranges, lemonade and beer as the average dry wine
becomes excellent year. Veškeré potraviny obsahující kyselé (Ovoce, zelenina) látky znatelně zesládnou. All foods containing acid (Fruit, vegetables) compounds markedly zesládnou.


Jak to funguje

V článku na serveru Wikipedia je napsáno:

It has been suggested that the miraculin molecule can change the structure of taste cells on the tongue. As a result, the sweet receptors are activated by acids, which are sour in general.

V hrubém překladu to znamená, že chuťové buňky na sladké budou po požití Miracle Fruit aktivovány i kyselými látkami.

V provopočátku jsem si myslel, že se miraculin (látka v MF) váže jen kyselé buňky, takže při konzumaci citrónu necítíte kyselost. Po vlastním testování se mi to ale zdálo trochu divné, neboť některé věci byly příliš sladké. Takže vysvětlení, že i kyselé stimuluje sladké chuťové pohárky je mi přijde logické.


Je to bezpečné ?

Nikdy nebyly zpozorovány žádné vedlejší učinky ani alergie.  Miracle fruit tablety se prodájí po celém světě bez problému (viz. anglickém ebay), avšak tablekty, které jsem si dovezl nemají v Evropě statut potravinářského doplňku, takže je konzumace na vlastní nebezepčí.


K čemu je to dobré ?

Miracle fruti (kouzelné ovoce) není jen velice zajímavý chuťový experiment, který Vám otevře nový svět chutí, ale také funguje jako náhradní sladidlo s minimálními energetickými hodnotami, proto je tu velký potenciál pro diabetiky. Dále pomáhá zlepšovat chuť a hovoří se o tom, že je doporučovaná pro pacienty procházející chemoterapií.

Comments are closed.

viagra